کلینیک فارابی

بالن معده در مشهد

بالن معده در مشهد، قیمت بالن معده در مشهد، دکتر بالن معده مشهد

عمل بالن معده در مشهد

عمل بالن معده یک روش درمان چاقی و اضافه وزن است که تهاجم کمی دارد. در واقع یک نوع ایمپلنت پزشکی است که فقط توسط دکتر فوق تخصص گوارش معده، بالن در درون معده قرار می گیرد. به این منظور که برای مدتی ظرفیت معده را محدود کند. این روش درمان چاقی بدون نیاز به جراحی انجام می گیرد. به این صورت که دکتر بالن معده را از طریق آندوسکوپ وارد معده می کند. با این عمل تقریبا 10 درصد از وزن شما کم خواهد شد. یعنی فردی که 90 کیلو وزن دارد با استفاده از بالن به راحتی و حداقل 9 کیلو وزن کم خواهد کرد.

تمامی روش های درمان چاقی فقط زمانی ماندگار خواهند ماند که پس از آن به سبک زندگی و تغذیه نیز توجه داشته باشید. عمل بالن معده نیز از این قاعده مستثناء نیست و نیازمند تغییر در لایف استایل است. یعنی حتما ورزش منظم و سفره غذایی سالمی داشته باشید تا این لاغری ایجاد شده بر اثر عمل بالن معده ماندگار باشد.

بالون معده چگونه انجام می شود؟

عمل بالن معده را باید دکتر متخصص با شرایط لازم انجام دهد. واژه عمل که به میان می آید افراد دچار هراس می شوند. که البته در مورد بالن معده نباید این چنین باشد. چون بیهوشی و جراحی در کار نیست و کاملا سرپایی محسوب می شود و فقط یک آرامبخش به شما می دهند تا احساس بهتری داشته باشید. پزشک بالن خالی را از راه دهان و با استفاده از کاتتر وارد معده می کند و سپس با نمک پر می شود. در طول انجام عمل با استفاده از آندوسکوپ درون معده را می بیند. تمام این فرآیند 30 دقیقه زمان می برد و نهایتا 1 یا 2 ساعت باید در محل بمانید و سپس به منزل بروید. این بالن پر از آب و نمک تا نهایتا 6 ماه می تواند درون معده قرار بگیرد. لازم به ذکر است که عمل بالن معده فقط برای بزرگسالان یعنی افراد بالای 18 سال انجام می شود. این محدودیت سنی به دلیل تصمیم گیری آگاهانه فرد پس از گذر از سن بلوغ است.

عمل بالن معده در مشهد،بهترین دکتر بالن معده مشهد

مراقبت های پس از عمل بالن معده

تا زمانی که بالن و معده به هم عادت کنند و سازگار شوند نیاز است که رژیم غذایی خاصی را پیروی کنید این رژیم بر پایه مصرف مایعات است. که به مرور زمان می توان از پوره ها و غذا های نرم استفاده کرد و پس از آن طبق رژیمی که پزشک متخصص طراحی کرده است پیش رفت.

بالن معده و ورزش

وجود بالن در معده به هیچ وجه مانع از ورزش کردن چه به صورت حرفه ای یا آماتور نمی شود. منتها باید از اثابت ضربه به شکم در حین ورزش جلوگیری نمایید. واضح است که انجام تمرینات رزمی با داشتن بالن ممنوع است. چرا که احتمال اثابت ضربه محکم به شکم بسیار زیاد است.

بازگشت وزن پس از برداشتن بالن

آیا این که می گویند بعد از اینکه بالن را بردارند فرد مجدد به دوران چاقی باز می گردد صحیح است؟ بله منتها همان طور که در بالا اشاره کردیم، در صورتی که فرد پس از برداشتن بالن، تغییری در لایف استایل خود ایجاد نکند و همچنان به سبک غلط زندگی و پر خوری و استفاده از غذا های کم ارزش و چاق کننده ادامه دهد. بازشگت وزن را خواهد داشت.

پیشنهاد مطالعه: فیبرواسکن کبد در مشهد

چه کسانی می توانندعمل بالون معده انجام دهند؟

کسانی که شاخص توده بدنی آنها 27 به بالا می باشد.

کسانی تصمیم جدی بر تغییر لایف استایل خود دارند خصوصا تغذیه سالم و ورزش منظم.

پیشینه عمل در نواحی معده و مری نداشته اند.

افراد بالای 18 سال.

کسانی که زخم پپتیک ندارند.

کسانی که اختلال لخته شدن خون ندارند.

کسانی که مواد مخدر مصرف نمی کنند.

چه کسانی نمی توانند عمل بالن معده انجام دهند؟

این عمل بسیار سخت و پیچیده نیست اما افرادی هستند که نمی توانند این عمل را انجام دهند این افراد عبارت اند از:

  • افرادی که به دارو و الکل اعتیاد دارند
  • افرادی که سابقه جراحی معده و مری دارند
  • افرادی که بیماری های مربوط به معده از جمله: زخم معده، زخم اثنی عشر و همینطور بیماری التهاب روده دارند
  • افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند
  • افرادی که بیماری سیروز کبدی دارند و همینطورکسانی که نارسایی کلیه دارند، خانم های باردار نیز نمی توانند این عمل را انجام دهند

عوارض جانبی بالن در معده:

عوارض جانبی پس از انجام عمل بالن معده نادر است اما ممکن است رخ بدهد بهتر از قبل از انجام این کار با آنها آشنا شوید:

  • احساس درد در شکم و حالت تهوع، استفراغ این علائم معمولاً تنها چند روز پس از قرار دادن بالون ادامه دارند
  • یک خطر بالقوه شامل تخلیه بادکنک است. اگر بادکنک خالی شود، خطر عبور آن از دستگاه گوارش شما نیز وجود دارد. این می تواند باعث مسدود شدن شود که امکان دارد احتیاج به عمل یا جراحی برای برداشتن دستگاه داشته باشد.
  • سایر خطرات احتمالی شامل تورم بیش از حد، پانکراتیت حاد، زخم یا سوراخ شدن دیواره معده است. برای رفع سوراخ معده شاید نیاز به جراحی باشد

قیمت بالن معده در مشهد

قیمت بالن معده در مشهد شامل بیمه نمیشود و به صورت آزاد باید پرداخت کنید. البته کسانی که بیمه دارند از بیمه خود برای ویزیت دکتر بالن معده در مشهد و انجام آزمایشات می توانند استفاده کنند و هزینه ی کمتری نسبت به سایر افرادی که بیمه ندارند بپردازند. اما برای هزینه عمل بالن معده از بیمه خود نمی توانند استفاده کنند. به هر حال عمل بالون معده نسبت به سایر جراحی های پر هزینه، بسیار مقرون به صرفه است. علاوه بر این قیمت بالن معده در مشهد نسبت به تهران کمتر است.

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *